Haber

7,7 Büyüklüğünde Deprem 10 İlde… Depremin Üçüncü Gününde Enkaz Başlarında Umutlu Bekleyiş Sürüyor

TAMER ARDA ERSİN

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin ardından üçüncü gününde enkaz başındaki umutlu bekleyiş sürüyor. 3 gündür enkaz başında bekleyen Malatyalı bir vatandaş, “Biz buradayız, ayrılacak bir durum yok. İsteseniz de ayrılamazsınız. Gitseniz de gidemezsiniz” dedi. Evlere de giremezsiniz, bitti.”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Malatya’nın Battalgazi ilçesindeki Ergün Apartmanı’nın enkazı önünde vatandaşlar 3 gündür ailelerine ulaşılmasını bekliyor. Enkazın başında arama kurtarma çalışmalarının sonuç vermesini bekleyen vatandaş, şunları söyledi:

“Tamamını bilmiyorum ama burada abilerim yaşıyordu. Yani yine toplamda 60-70 kişi var. Sonuçta akşam olduğu için herkes işin içindeydi. 5 tane yeğenim, teyzem ve abim vardı. Abi iki çocuğu ile hayatta kaldı.Üç yeğenim ve teyzem enkaz altında ilk gün işler biraz yavaştı o yüzden gelişigüzel bir şey yapamadılar ikinci gün işi biraz hızlandırdılar .İlk gün çalışmadık diyebiliriz.Biz hiç buradan çıkmadık hep buradaydık.Bugün üçüncü gün.Bugün buradayım.Abimi hastanede bırakıp geri döndüm.Ağabeyim hastanede. hastane durumu iyi çok şükür buradayız bırakılacak bir durum yok devam edin şu anda Malatya’da bakir yerler var öyle bir yıkım var ki.”

4 kızı ve 4 torunu enkaz altında kalan vatandaş, şunları söyledi:

“Üç gündür buradayız. Hiçbir yere gitmedik. Aslında evlerimiz de ikiye bölünmüş durumda.”

haberbeyoglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu