Haber

Adana’da 2 kişiyi silahla yaralayan sanığa dava

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, bir iş yerinde çıkan kavgada 2 kişiyi silahla yaraladığı iddiasıyla tutuklanan sanık hakkında müebbet ve 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yeşiloba Mahallesi’nde 1 Nisan’da H.Y. ve M.A’nın silahla ağır yaralanmasıyla ilgili 2 Nisan’da tutuklanan H.K. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Savcılıkça hazırlanan ve Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, H.K’nin “kasten öldürmeye teşebbüs” cürmünden müebbet ve “ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma” cürmünden ise 3 yıla kadar mahpusu istendi.

İddianamede, kentte sakatat işi yapan sanığın iş yerine soğuk hava deposu kurulmasıyla ilgili H.Y. ve M.A. ile 66 bin liraya anlaştığı ve heyetimin yapıldığı belirtildi.

Bir müddet sonra makinelerin bozuk çıktığını öne süren H.K’nin, müştekiler H.Y. ve M.A’ya telefonda hakaret ettiği iddianamede bildirildi.

H.K’nin müştekilere ait iş yerine gittiği, aralarındaki tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine sanığın H.Y. ve M.A’yı tabancayla yaralayıp kaçtığı anlatılan iddianamede, sanığın “kasten öldürmeye teşebbüs” kabahatinden müebbet ve “ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma” cürmünden ise 3 yıla kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.

İddianamedeki tabirinde hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanığın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu