Haber

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Toki’nin Yatırımlarını Açıkladı

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, TOKİ’nin İzmir’de yaptığı yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulunarak, TOKİ’nin İzmir genelinde 18.3 milyar TL’lik yatırım yaptığını belirtti.

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, TBMM’de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında genel kurulda milletvekillerine hitap etti. Kırkpınar, 30 Ekim 2020’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin hiçbir anını unutmadan İzmir’deki depremin izlerini silmeye çalıştıklarını vurguladı. Toplu Konut İdaresi’nin İzmir’de yaptığı yatırımlara değinen Kırkpınar, “Sonrasında depremde rezerv alanı dahil 5 bin 61 konut planlandı, 1.404 konut ve 289 dükkan tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. İnşallah kısa sürede 3 bin 657 konut hak sahiplerine teslim edilecek. Toplu Konut İdaremiz tarafından 2003-2022 yılları arasında İzmir ili ve ilçelerinde güncel rakamları ile toplam 18,3 milyar TL yatırım gerçekleştirdik.

AK Parti’nin İzmir dahil Türkiye’nin tamamına yatırım yaptığını vurgulayan Milletvekili Kırkpınar, şunları söyledi:

“Sonuç olarak yaptığımız tüm çalışmalarla tüm illerimizi 2023, 2053 ve 2071’e en iyi şekilde hazırlıyoruz. Sözlerime son verirken, millete hizmet etmeyi seven AK Partimizin ve hükümetlerimizin vatanımız ve aziz milletimiz için her alanda olduğu gibi çevre alanında da çalışmalarının artarak devam edeceğinin altını çizmek isterim. ve şehircilik.”

20’nci yüzyılda yapılacak hizmetleri 20 yıla sığdırdıklarını kaydeden Kırkpınar, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Her alanda olduğu gibi çevre ve şehircilik alanında da yüz yılda yapılabilecek hizmetleri yirmi yıla sığdırabilmenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, ülkemizin önünde yeni hedefler ve kutlu bir gelecek yolu açılmıştır. 1950’lerde başlayan ve 1970’ler ve 1980’lerde zirveye ulaşan sistemsiz göç, çarpık kentleşme, gecekondular, hazine yerlerinin işgali gibi sorunların değerli bir şekilde ortadan kaldırıldığına tanık olduk. Tüm kurumlarımızla birlikte asırlık ihmalleri ortadan kaldırmak ve kronikleşen sorunlara çözüm bulmak için çaba sarf etmeye devam ediyoruz.

AK Parti hükümetleri olarak ecdadımızın bize emaneti olan şehirlerimizi, içinde yaşayan nesilleri de ihmal etmeden yaşatmak için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Medeniyetimizi sürdüren iklim dostu şehirler için toplu konuttan millet bahçelerine, kentsel dönüşümden sıfır atığa, iklim değişikliğinden ekolojik koridorlara tüm altyapı ve üstyapı yatırımlarımızla şehirlerimizi geliştirmeye ve canlandırmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı Türkiye’nin en büyük şehircilik hareketi olan kentsel dönüşüm seferberliği ile 81 ilimizin tamamında afet riski taşıyan tüm binaları yeniliyoruz. güç, enerji israfı yapmayan, su toplama, sıfır atık ile uyumlu ve akıllı sistem uygulamaları ile donatılmıştır.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu