Haber

AK Parti’de Ankara krizi: Cumhurbaşkanı aday anketine girdi

AK Parti Ankara İl Başkanlığı’nın Ankara adaylığı için yaptığı ankette İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın ismine yer verdiği iddiası örgüt içinde yankı buldu. Adaylıkta isimleri anılan Turgut Altınok, Murat Köse ve Osman Gökçek gibi isimlerin “Aday olacaksa istifa etsin” tepkisi gösterdiği öğrenildi.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre,AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, “Hiçbir il başkanı kendi adını vererek anket yapmaz. Buna ihtiyaçları yok.”

Yerel seçim hazırlıklarını sürdüren AK Parti, özellikle muhalefetin elinde bulunan İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri için özel projeler hazırlarken, aday belirleme çalışmaları da hızlandı. Perde arkasında bazı isimler öne çıkarken, AK Parti Ankara İl Müdürlüğü’nün son günlerde yaptığı bir anketin örgütte rahatsızlık yarattığı öğrenildi.

‘ADAY OLMAK İSTİYORSAN İSTİFASI OLSUN’

Bu rahatsızlığın nedeninin İl Müdürlüğü’nün Ankara Büyükşehir Belediyesi için yaptığı ankette Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse ve Ankara Milletvekili Osman Gökçek’in yanı sıra İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın ismine de yer vermesi olduğu öğrenildi. Edinilen bilgiye göre bazı AKP’liler, Özcan’ın adını duyurmak istediğini öne sürerek Genel Merkez’e, “Aday olmak istiyorsa istifa edip İl Başkanlığını bırakmalı” diyerek tepki gösterdi.

KANDEMİR: İDDİALARA GÜVENMEYİN

Şikayetlerin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e iletildiği iddia edilirken Kandemir, “Bu iddialara inanmayın, elbette il başkanları yaklaşan yerel seçimler için kendi illerinde anket yapıyor. Ancak, Hiçbir il başkanımız kendi ismini yazarak anket yapmıyor.”Onların buna ihtiyaçları yok. Tüm süreçler parti disiplinimiz içerisinde ilerlemektedir. İl büyüklerimiz genel merkezin nasıl çalıştığını, ne yapacaklarını çok iyi biliyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu