Haber

Ambulans kazasında taşıdığı hasta öldü: Bakanlığa dava açıldı

Yozgat’ta kalp krizi geçiren Savaş Alan’ın bindiği ambulans yolda kaza yaptı. Kazadan sonra Alan’ın durumu kötüleşti ve hayatını kaybetti. Savaş Alan’ın 3 yakını, idarenin ‘hizmet kusuru’ olduğu gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı’na tazminat davası açtı. 500 bin TL tutarındaki manevi tazminatın yasal faiziyle birlikte ödenmesi talep edildi.

Halk TV’nin haberine göre olay 8 Şubat 2021’de yaşandı. Yozgat İdare Mahkemesi’nde dava açıldı. Dilekçede, “Bavas Alan, tedavi göreceği sırada trafik kazası geçirerek hastaneye zamanında kaldırılmaması ve tedavi görmemesi halinde ertesi gün hastaneden ayrılması sonucu hayatını kaybetti. Trafik kazası. Söz konusu kazanın merhumun sağlık durumunu ağırlaştırdığı, ağırlaştırdığı ve ölüme sürüklediği bir gerçektir.

‘YÖNETİMDE ORGANİZASYON HATASI YOK’

Dilekçede, “Savaşçının ambulansta sedyeye bağlanıp bağlanmadığı, kazada yaralanmaları önlemek için önlem alınıp alınmadığı da önemlidir” ifadeleri kullanıldı.

Adli Tıp Kurumu’nun hazırladığı rapor da dava dosyasında yer aldı. ATK raporunda sağlık personelinin herhangi bir tıbbi uygulama hatasının bulunmadığı kaydedildi. Raporda ayrıca ‘yönetimde organizasyonel bir kusurun olmadığı’ belirtildi. Alan ailesi adına mahkemeye sunulan dilekçede, ATK raporunun hatalı olduğu yeni bilirkişi raporu alınması istendi.(HABER MERKEZİ)

arachaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu