Haber

Arı üreticilerine yönelik uzaktan eğitim bilgilendirme toplantısı yapıldı

Kırsal mahallelerde arıcılığın geliştirilmesi ve üreticilerin bilgilendirilmesi amacıyla Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Halk Eğitim Merkezi ortaklığında çiftçilere yönelik uzaktan eğitim bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Selçuklu Belediyesi tarafından kırsal mahallelerde kalkınma ve hayvansal üretimin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen ve kapsamı genişletilen Yüzde 50 Hibeli Arı Kovanı Desteği 2024 yılında da devam edecek. Yüzde 50 hibeli arı kovanı takviyesi projesinden 72 çiftçi yararlanacak Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Bunlardan belgesi olmayan 34 çiftçiye uzaktan eğitim verilecek. Program sonunda çiftçilere 2 gün uygulamalı eğitim verilecek. Ayrıca eğitim sonunda sertifika alan tüm çiftçilere arıcılık malzemeleri (maske, eldiven, el ütüsü ve körük) ücretsiz verilecek. Selçuklu Belediyesi Düğün Salonu’nda bahislerle ilgili uzaktan eğitim bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Destek programına başvurular 19 Şubat’a kadar devam edecek. Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen Arıcılık Kursu Uzaktan Eğitim bilgilendirme toplantısı için bir araya geldiklerini belirten Selçuklu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tahir Külahcı, “Destekler sağlanıyor” Kırsal Kalkınma Yatırım Programı Desteği kapsamında. Sizi bilgilendirmek için buradayız. Başvurular 3 Ocak’ta başladı ve 19 Şubat’a kadar devam edecek. Arıcılık kayıt sistemine kayıtlı ve en az 30 kovanı bulunan arıcılar bu destek programına başvurabilecek. Destek kapsamında 30 arısı bulunan arıcımızın kovan sayısını 500’e kadar çıkarabilmesi mümkündür. Ayrıca karavan, çadır, arıcılık alet ve ekipmanları konusunda da destek almak mümkündür. Online başvurulara ilişkin detaylı bilgiyi hem kurumumuzdan hem de birlik odalarımızdan alabilirsiniz.

Programa Selçuklu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tahir Külahçı, Selçuklu Ziraat Odası Başkanı İsmail Toklu, Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Mevlüt Gülcan, Konya İl Arıcılar Birliği Lideri Adem Genç katıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

didim-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu