Ekonomi

Balıkesir’de hamsi bolluğu var

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Su Ürünleri Pazarı’nda olumsuz hava koşullarına rağmen hamsi başta olmak üzere balık bolluğu yaşanıyor.

Havaların soğuması ve yağışların başlamasıyla birlikte Marmara Denizi’nde bollaşan hamsi, balık tezgahlarında yerini almaya başladı. Bandırma’da olumsuz hava koşullarına rağmen hamsi balığının kilosu 100 liradan satılıyor. Balıkçılar, fırtınanın dinmesiyle hamsinin kilosunun 70 liraya düşeceğini söylüyor.

Balık şeklinde sardalye ve istavrit kilosu 70 liradan, kömür balığı kilosu 100 liradan, palamut ise kilosu 150 liradan satılıyor. Öte yandan lüferin tanesi 180 liradan, türik balığının tanesi ise 500 liradan satılıyor.

Balıkçı Metin Çokgezenler röportajımızda özellikle hamsi balığının önümüzdeki günlerde daha da bollaşacağını belirterek, “Havalar soğudukça hamsi balığı da bollaştı ve fiyatı da uygun oldu. Bol hamsinin yanı sıra biz de balıkları tercih ediyoruz. Tezgahlarımızda torik ve lüfer var. Fırtınadan dolayı hamsi şu an 100 lira ama diğer balıklar da bol miktarda mevcut.” “Günler 70-80 liraya düşecek. Bu hafta sonu çok az tekne denize açılabildiği için hamsi 100 liradan satılıyor” dedi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu