Haber

Bartın’da beklenen kucaklaşma gerçekleşti

Cumhur İttifakı kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Teşkilatı ile Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bartın Teşkilatı uyum toplantısında bir araya geldi. AK Parti ve MHP’liler Cumhur İttifakı’nın Bartın Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu etrafında birleşti.

Bartın Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Bartın Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın Bartın Belediye Başkanı Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, MHP Bartın İl Lideri Ercüment katıldı. Özçelik, 22. Dönem Milletvekili Asım Kulak, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Bartın Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kızılayoğlu, MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Cihan Ayvaz ve Milliyetçi Hareket Partisi Yönetim Kurulu Üyeleri Kadın Aile Çocuk Engelli Politikaları (KAÇEP) Lideri Doç. Sevgi Ünal Karakuş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Bartın İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Bartın İl ve İlçe İdare Meclisi Üyeleri, AK Parti Bartın İl Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Taş, İdeal Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bartın İl Lideri Duran Iğıl ve partide görev yapan eski yöneticiler katıldı.

Birlik ve beraberliğe vurgu

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda ilk değerlendirmeleri yapan MHP Bartın İl Lideri Ercüment Özçelik, birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. İl Başkanı Özçelik şu ifadeleri kullandı; “Bugün burada, aynı topraklarda yaşayan, aynı havayı soluyan, aynı suyu içen, aynı yargılarla yaşayan insanların siyasi farklılıkları nedeniyle çıktığı siyasi yolculuğun birlik ve beraberliğine teşekkür etmek için toplandık. 15 Temmuz 2016 akşamı doğan bir ittifak ruhu var. O gün devletin bekasıydı.” Kendi adına iç savaş çıkarmak isteyenlere karşı Türk halkının ve Türk milletinin çabaları sonucunda yeni kapıda bir ruh doğdu. Bu ruhun adını Cumhur İttifakı olarak adlandırdılar. Bu ittifak vatansever, devlet ve millet hesabını yapan, devletten korkanların oluşturduğu bir ittifaktır. Bu ittifak zaman zaman Anadolu’da da olmuştur. Her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Bu ittifak ruhunda Milliyetçi Hareket Partisi’ne de büyük sorumluluklar düşmektedir. Devletin ve milletin acil çıkarları gerektiği gibi değiştirildiğinde yanında olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, devletin ve milletin çıkarları için tabelasının ışıklarını söndürdü. . O günlerden bu günlere hiçbir karşılık beklemeden destek vermeye devam ediyor ve etmeye de devam edecek. Bu birlikteliğin getirdiği ruhla ülkemizin büyük kazanımları var. Bu kazanımları korumak, bu varlıkları korumak adına bu birlikteliği aynı ruhla sürdüreceğimizi umuyorum. Bu konuda endişemiz yok. Tepede doğan bu birlik yavaş yavaş Anadolu’ya doğru yayılıyor. Yerel seçimlerde de bu ruhun canlı tutulması adına Genel Başkanımızın aldığı bir karar var. Milliyetçi Hareket Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne 24 ilde destek veriyor. Adalet ve Kalkınma Partisi, büyüklerimizin takdiri üzerine 2’si büyük 5 ilde Milliyetçi Hareket Partisi’ne destek verme kararı aldı. Bunlardan biri de Bartın ilimizdi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin üretken belediyecilik anlayışını bilen Bartın ilinde, Genel Başkanımızın talebi ve Cumhurbaşkanımızın takdir ve teveccühü üzerine Sayın Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nun adaylığı kabul edilerek, Milliyetçi Hareket Partisi bir dönem daha kalacak. Bu sürecin ardından adayımızı açıkladık. Cumhur İttifakı kurulduğunda aday olabileceğini söyleyen Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu Bey ile yola çıktık. Adalet ve Kalkınma Partisi Bartın Milletvekilimiz, İl Başkanımız ve kuruluşlarıyla yaptığımız görüşmelerde bu seçim kampanyasında birlik ve beraberlik içerisinde çalışmamız gerektiğine dair talimatları uygulamaya başladık. Seçim kampanyamızı birlik ve beraberlik içinde, barış ve huzur içinde sürdüreceğimize ve bu mutlulukları Bartın halkına yaşatacağımıza inanıyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın, daimi kılsın. “Kazanan Bartın ve Bartın halkı olacaktır” dedi.

“Cumhur İttifakının başarısı için çalışacağız”

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, AK Parti teşkilatı olarak 31 Mart seçimlerinde Bartın’da Cumhur İttifakı’nın kazanması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. İl Başkanı Arslan şu ifadeleri kullandı; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Belediye Başkanı iken bize gösterdiği “İş ve Hizmet Belediyeciliği” çalışma anlayışıyla bugüne kadar Cumhuriyetimizin ilk iline birçok eser kazandırdık. İnşallah devam edeceğiz. Sizlerin desteği ve dualarıyla hep birlikte yeni Bartın diyoruz.” Bu yolda ilk günkü sevgi ve heyecanla beni hizmet görevine layık gören Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Bartın’ımız için yine hazırız, kararlıyız. Siz değerli hemşehrilerimizin desteği ve dualarıyla tüm kuruluşlarımızla omuz omuzayız. Omuz omuza vereceğiz, gece gündüz çalışacağız, başarıya hep birlikte ulaşacağız. Türk asrının şehirleri için kararlıyız, hazırız, Bartın hazır! Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu Cumhur İttifakı’nın Bartın’daki adayıdır. Öncelikle adaylığının kendisine, Bartın’ımıza ve her iki kuruma hayırlı olmasını diliyorum. Umarım tüm paydaşlarımızla ittifak yaparak bu sesin daha güçlü çıkmasını sağlayabiliriz. Umarım hem Bartın kazanır, hem de Türkiye kazanır. Bartın bizim ortak paydamızdır. Tüm Bartınlı hemşerilerimizi Cumhur İttifakımızın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’na destek olmaya davet ediyorum. Umarım kazanan Bartın olur. Kaybedecek vaktimiz yok. Ülke iş bekliyor, hizmet bekliyor. Devam eden çalışmalarımızı tamamlayıp yeni projelerimize başlamak için kolları sıvadık. Hadi Bismillah.”

Milletvekili Aldatmaz’dan Tam Destek

İl Başkanı Özçelik’in konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’na Milletvekili olduğu süre boyunca destek sözü verdi. Aldatmaz, ülkemizde yaşanan terör olaylarına da değinerek, şehitlerimize Allah’tan rahmet diledi. Milletvekili Aldatmaz konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Bugün burada Cumhur İttifakı’na bağlı partilerimizin örgütleriyle birlikte 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Cumhur İttifakını temsil edecek Belediye Başkan Adayımızı sizlere duyurmak için bir araya geldik. Aday tanıtım toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle üs bölgelerimize düzenlenen hain saldırılarda şehit olan şehitlerimize teşekkür ediyoruz. Allah’tan rahmet diliyorum. Gazze’de yine bir insanlık dramı ve soykırım devam ediyor. Hatta Biz burada konuşurken masum çocuklar, masum insanlar ölmeye devam ediyor. Burada İsrail’in yaptığı soykırımı bir kez daha kınıyor, orada hayatını kaybedenlerden Allah’a rahmet diliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nden rahmet diliyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılını geride bırakarak Türkiye Yüzyılı dediğimiz ikinci yüzyıla adım attı.Elbette ülkemiz bu yüzyılda önemli sınavlardan geçti, görülen ve görünmeyen birçok saldırıya maruz kaldı. Ülkemiz güçlendikçe bu saldırılar şekil değiştirip artarak devam etti. Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önderliğinde, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne karşı milli bir refleks olarak ortaya çıkmış ve Cumhur İttifakı ile girilen her seçim başarıyla kazanılmıştır. Seçimler demokrasilerin temel taşıdır. Vatandaşlarımız son 20 yılda 17 kez sandık başına gitti ve katılım oranı yüzde 85’in üzerinde, dünya ortalamasının oldukça üzerinde. Bu, ülkemizde demokrasi inancının ve geleneğinin ne kadar güçlü olduğunun tek göstergesidir. 31 Mart seçimlerinde birlikte sandığa gideceğiz ve Bartın Şehir Merkezinde Cumhur İttifakı adayımız Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’na destek vereceğiz. Türkiye’de 81 il, 919 ilçe ve 392 ilçe bulunmaktadır. Yani toplamda 1392 belediye var. Amacımız AK Parti ve Cumhur İttifakı kontrolündeki belediyeleri ezici çoğunlukla kazanmak ve muhalefetin elindeki şehirlerimize gerçek belediyeciliği kazandırmaktır. “Bu nedenle her zaman, her adımda, her an milletimizin yanında olacak, kendini bütün benliğiyle şehrine adayacak belediye başkanlarıyla seçimlere hazırlanıyoruz” dedi.

“Kapıyı çalmadık, el sıkışmadık, bırakmayacağız”

Bugünden itibaren Cumhur İttifakı adayımız Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Belediye Meclis Üye adaylarımız ve teşkilatımızın üyeleriyle birlikte kapı kapı dolaşacağız, kapıları çalacağız, el sıkışacağız. 31 Mart Yerel Seçimlerinde Bartın’daki tüm belediyelerde Cumhur İttifakı çatısı altında başarıya ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. Millet İttifakımızın Bartın Merkez İlçe Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nu tebrik ediyorum. 31 Mart 2014 yerel seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

“AK Parti’nin ve Üç Hilal’in adayıyım”

MHP listesinden Cumhur İttifakı adayı olarak seçime girecek mevcut Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, kararlılık, şevk ve samimiyetle çalışacaklarını, iki örgütün de sanki bir işmiş gibi hareket edeceklerini belirtti. tek bir organizasyon. Başkan Fırıncıoğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Cumhur İttifakı, devletimizin bekası için örtülü hesaplar olmadan kurulmuş bir ittifaktır. İnşallah Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğini bu akşam zafere taşıyacağız. 31 Mart Bartın’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin gösterdiği yolda. Hem AK Parti’nin hem de ben aynı zamanda Üç Hilal’in Bartın Belediye Başkanı Adayıyım. Halkın Bartın Belediye Başkanı Adayı olmaktan mutluluk duyuyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’nden ittifak.Bana bu görevi emanet eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye şükranlarımı sunuyorum.Aileme,Adalet Bakanımıza. Sayın Yılmaz Tunç’a, MHP Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Sadir Durmaz, Sayın Edip Semih Yalçın, Sayın Feti Yıldız ve Sayın Yaşar Yıldırım’a, özellikle bana her zaman destek olan Milletvekilimiz Sayın Yusuf Ziya Aldatmaz’a, ailem, AK Parti Bartın İl Başkanımız Sayın Yaşar Arslan ve parti teşkilatlarımıza, MHP Bartın İl Liderimiz Sayın Ercüment Özçelik’e, Geçmiş Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın’a ve partimizin değerli mensuplarına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. ve her zaman yanımda olan hemşehrilerimiz. Her zaman birlikte yaşadığımız bu şehirde, sorunlarınıza çözüm bulmak ve geleceği birlikte şekillendirmek için değerli bir yolculuğa çıkıyoruz. Her zaman birlikte yeni hikayeler yazacağız. Bunu hep birlikte başaracağız. Değişim ve gelişim için çıktığımız bu yolda Allah’ın izni ve sizlerin desteğiyle başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. 22 Mart 2023’te göreve geldiğimden beri yaptığım çalışmalarla vatandaş odaklı hizmet anlayışını benimsedik. Kısa sürede çok iş yaptık. İlgi göstermeniz halinde aynı anlayışla şehrimiz için vizyon projeleri ortaklaşa hayata geçireceğiz. Katılan herkese teşekkür ederiz. “Cumhur İttifakının birlik ve kardeşliğinin daim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, herkesi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından partililere et, pilav ve tatlı ikramı yapıldı. Önder Fırıncıoğlu ve AK Parti İl Lideri Arslan, kazanların başına giderek partililere kendi elleriyle et, pilav ve tatlı dağıttı. – BARTIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu