Yaşam

Bu Paralar Nasıl? Freddie Mercury’nin Piyanosu Açık Artırmada Rekor Fiyatla Satıldı

Dünyanın en ünlü rock müzik gruplarından biri olan Queen’in efsanesi, aradan geçen yıllara rağmen kaldığı yerden devam ediyor. Bir süre dünyayı kasıp kavuran grup, popülaritesinden hiçbir şey kaybetmemiş gibi görünüyor. Queen’in solisti Freddie Mercury’nin en ünlü şarkısı ‘Bohemian Rhapsody’yi bestelediği piyanosu müzayedede küçük bir servet buldu.

İngiliz rock grubu Queen, dünyanın en ünlü gruplarından biri olarak anılmaya devam ediyor.

Freddie Mercury’nin vokalisti ve kurucusu olduğu Queen grubu, aktif olduğu yıllarda dünyayı sarstı. Grup sadece müzikleriyle değil konser performanslarıyla da büyük bir üne kavuştu.

Rock müzik ve operanın yanı sıra pek çok farklı müzik türünü bir araya getiren grup, kendine özgü bir müzik formuna sahipti.

Özellikle ‘Bohemian Rhapsody’, ‘Somebody to Love’, ‘We Are the Champions’ ve ‘Don’t Stop Me Now’ gibi ünlü müzikleriyle akılda kalan grup, 300 milyonun üzerinde albüm satışına ulaşmayı başardı.

Grubun vokalisti Freddie Mercury kendine has tarzıyla dönemin en pahalı isimleri arasında gösterildi.

Yıllardır Queen setiyle oldukça geniş bir hayran kitlesine ulaşan Freddie Mercury, aynı zamanda solo çalışmalara da imza attı. İlk Asyalı Rock Yıldızı olarak bilinen sanatçı aslen Zanzibarlıdır.

2005 yılında gelmiş geçmiş en iyi erkek sanatçı seçilen isim, 2008 yılında ise en uygun 100 müzisyen arasında 18. sırada yer aldı.

Pek çok kişinin Rock’ın yaratıcısı olarak adlandırdığı Freddie Mercury’nin 1500’e yakın kişisel ve pahalı eşyasının yer aldığı koleksiyon, Londra’da düzenlenen açık artırmayla satışa sunuldu.

‘Bohemian Rhapsody’ ve ‘Killer Queen’ gibi şarkıların bestelendiği piyano yaklaşık 2,2 milyon dolara alıcı buldu.

Müzayedede Freddie Mercury’nin sahne kostümleri, enstrümanları ve koleksiyon modülleri de yüksek fiyatlarla satıldı. Satışlardan elde edilen toplam 6 milyon poundgelir bekleniyor.

Gelirlerin bir kısmının hayır kurumlarına bağışlanacağı bildirildi.

Açık artırmanın en değerli modüllerinden biri de “Bohemian Rhapsody”nin el yazması oldu. Taslak taslağı yaklaşık 1,7 milyon dolara satın alındı.

Bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz?

Haydi yorumlara!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu