Haber

CHP Bursa Milletvekili Adayı Mehmet Atmaca: Sandık güvenliği konusunda halkın ciddi kaygısı var

ZEHRA MİLLER / SİBEL KAHRAMAN

CHP Bursa Milletvekili Adayı Mehmet Atmaca, esnaf ziyaretlerinde vatandaşların sandık güvenliğine ilişkin kaygılarını dile getirdiklerini belirterek, “Halkın sandık güvenliği konusunda ciddi bir kaygısı var. Bu maalesef mevcut iktidar ve yönetimin zafiyetidir. Ama Millet İttifakı olarak bununla ilgili her türlü tedbir alınmıştır. Dolayısıyla bu seçimde milletimizin oy kaygısı olmasın. Sadece oyu kullanması yeterli. Biz onlara sahip çıkacağız inşallah” diye konuştu. söz konusu.

Bursa’da Saadet Partisi kontenjanından CHP 1. Bölge 3. Sıra Milletvekili Mehmet Atmaca, İhsaniye Mahallesi’ndeki esnafı ziyaret etti. Atmaca’nın ziyaretlerinde vatandaşlar ‘hayırlı olsun’ dileyerek başarılar diledi.

Atmaca’nın ziyaret ettiği bir vatandaş, “Şartlar zor değil, ağır. Sözün sonunu yaşıyoruz. Allah hayırlısını versin” dedi.

“2 BİN YILDA 500 DEVLET BAŞKANI GÖRDÜK, ZARAR GÖRMEDİK, BU KEZ YOK ETMEDİK”

Başka bir esnaf dedi ki:

“Ben iş sahibiyim. Öncelikle Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu tebrik ediyorum. Gerçekten Temel Bey çok onurlu bir duruş sergiledi, tabuları yıktı. Temel Karamollaoğlu önyargıları yıktı. Bütün putları yıktı. Yıllardır devam eden CHP-muhafazakar-milliyetçi merkezde.Tebrikler.Temel Bey tabi ki oyumuz her zaman Millet İttifakından olacak.İnşallah bu saltanatı devireceğiz.Bizim bir kaygımız yok. kimseye minnet duymuyoruz Allaha şükür kimseye minnetimiz yok.Bu ülke 2000 yıldır 500 devlet başkanı gördü yıkılmadı.Gitse de yıkılmaz.”

Bir başka vatandaş da “Sandıklara sahip çıkalım. Oy veriyoruz, sonuçlar farklı. Sandıklarda seçime güvenimiz yok. Lütfen sandıkların güvenliği çok ciddi bir şekilde sağlanmalı” dedi.

“BURSA’DAKİ DEĞİŞİM Türkiye ORTALAMASINI GÖSTERECEK”

Saha çalışması için ANKA HaberlerAjans hakkında açıklama yapan Atmaca şunları söyledi:

“Bursa genel siyasette Türkiye ortalamasını belirleyen bir yer. Her seçimde sonuçlar ülke ortalamasına yakın oluyor. 15 civarında seçimde aktif olarak görev yaptım. İnsanların kendi durumunu açıkça ‘söylediği’ başka bir seçim yaşamadım. bu seçim kadar.Millet İttifakına ciddi bir ilgi ve endişe var.Dönüşüm başladı inşallah 15 Mayıs’ta bahar gelir.

“200 İŞLEM İZLEDİK, SADECE İKİ İŞLEM”

Nilüfer’de 200’e yakın esnafı ziyaret ettik. Sadece iki kişi muhalif konuştu. Geri kalan herkes bizi desteklediklerini ve oy vereceklerini söylediler. Bursa, Allah’ın izniyle hem Meclis’te hem de Cumhurbaşkanlığı’nda Millet İttifakı’na destek verecek. Bunun ülke geneline yansıyacağını düşünüyorum. Özellikle milletvekili koltuklarında 360’ı geçtiğini görüyoruz. 360’ı geçer geçmez Anayasa değişikliği ile bu acımasız sistemden, Başkanlık sisteminden kurtulacağız. Daha demokratik, şeffaf, denetlenebilir, güçlendirilmiş, kuvvetler ayrılığının korunduğu bir parlamenter sisteme geçeceğiz.

“İNSANLAR KUTU GÜVENLİĞİNDEN KORKUYOR”

Sandık güvenliği konusunda kamuoyunda önemli bir kaygı var. Maalesef bu mevcut hükümetin ve yönetimin suçu. Ancak Millet İttifakı olarak bu konuda her türlü tedbir alınmıştır. Altı siyasi partinin sandık teşkilatları gündeme geldi ve sandık güvenliğini sağlamak için birçok plan ve program yapıldı ve bu her okulda bir avukat tarafından desteklenecek. Onun için milletimizin bu seçimde oy kaygısı olmasın. Oyunu kullanmanız yeterli. İnşallah onlara sahip çıkacağız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

pazar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu