Haber

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: “İmamoğlu’nun saçını bile teslim etmeyeceğiz”

Anadolu Yakası’ndaki 3 nadide metro sınırını birbirine bağlayan Dudullu-Bostancı Metrosu’nun açılışı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. 13 istasyonlu metro sınırıyla ilgili konuşan İBB Lideri İmamoğlu, “Mevcut değeri 12 milyar lirayı geçen bir projeden bahsediyoruz” dedi. Ayrıca İmamoğlu’nun YSK üyelerini ‘aptal’ olarak nitelendirdiği siyasi polemiğe ilişkin yorum yapan Akşener, “Henüz dokunulmazlığım yok. Ben de aptal dedim” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yürütülen Anadolu Yakası’ndaki Maltepe, Kadıköy, Ataşehir ve Ümraniye ilçelerini birbirine bağlayacak Dudullu-Bostancı metro hattı hizmete açıldı. İstanbul Anadolu Yakası’ndaki 3 nadide metro sınırını birbirine bağlayan 14,3 km uzunluğunda ve 13 istasyonlu Dudullu-Bostancı Metrosu’nun açılışını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, DÜZGÜN kutladı. Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile çok sayıda ilçe lideri ve vatandaşlar katıldı.

“12 milyar lirayı aşan bir projeden bahsediyoruz”

İBB Lideri İmamoğlu, “Onlarca kreş açtık, binlerce gencin faydalanacağı yurtlar açtık, açmaya da devam ediyoruz. Tarihi cami ve türbelerimizi restore ettik, restore etmeye devam ediyoruz. çiftçimizi taşkınları önleyen altyapı yatırımlarında.Hizmet,tedbir ve çözümü bir tarafa taşıyoruz.Dudullu – Bostancı metro hattı çok önemli bir hat.14.3 km’lik hattımızı problemlerle devraldık.Yıkılan bir inşaatı devraldık. 7 aydır ayaktayız. Ödenek olmadığı için duran bir sistemi devraldık. Ama siz bunlara bakmayın. 600 milyon Euro’luk şu anki değeri 12 milyar lirayı geçen bir projeden bahsediyoruz” dedi.

“Hadi ama benim daha bağışıklığım yok. Aptal dedim”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Aptallığa bakın, 13 bin 500 oy farkla seçilmiş belediye başkanı ile 805 bin oy farkla seçilmiş belediye başkanı arasındaki farkı göremeyen ahmaklara bakın. ki, aptallığa aptallık denilince kızıyorlar, hadi ama benim henüz dokunulmazlığım yok” dedim aptal. Bekleriz. Darbe zamanlarında bile yargının bu kadar hakim olduğu bir döneme hiç rastlamadık. Ne yani, kazanmak zorundayız. Yargının objektif ve tarafsız olması için kazanmamız gerekiyor” dedi.

“İmamoğlu’nun saçını bile teslim etmeyeceğiz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin en önemli ihtiyacı olan adalettir. Adaleti sağlamak için bu ülkede siyasi görüş aramadan birlikte mücadele etmeliyiz. Liderlerim de ‘İmamoğlu’nu asla teslim etmeyeceğiz’ ifadesini kullandılar. Vermeyeceğiz” dedi. . İstanbul halkına hizmet Türkiye’ye hizmet etmektir. Yetkiyi verecek de alacak da İstanbullulardır” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu