Haber

CHP’li Şaban Sevinç ‘AKP bitmiş’ deyip paylaştı! Gerçek açıklanınca dersini aldı

31 Mart yerel seçimlerine çok kısa bir süre kala partiler çalışmalarını hızlandırdı. Seçim çalışmaları kapsamında AK Parti dün Atatürk Havalimanı’nda “Yeniden Büyük İstanbul Mitingi” sloganıyla mitingini gerçekleştirdi. 

28-30 BİN KİŞİ VAR DEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ve Cumhur İttifakı İstanbul adayı Murat Kurum‘un da katıldığı Miting için CHP yandaşı gazeteci Şaban Sevinç, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak İstanbul mitingi için “fiyasko” dedi. mitinge 28-30 bin kişi katıldığını iddia eden Sevinç “AKP bitmiş Erdoğan’la halk arasındaki duygusal bağ kopmuş…” ifadelerini kullandı.

Sevinç, paylaşımında şu sözlere yer verdi;

İstanbul mitingi fiyasko
AKP bitmiş…
Erdoğan’la halk arasındaki duygusal bağ kopmuş…
TV’lerde özel reklamlar yayınlandı, tüm devlet imkanları kullanıldı, sosyal yardımlar devreye sokuldu, bakanlar seferber edildi.
-Yine de 28-30 bin kişi var.
-Onlarda görevli gelmiş gibi Erdoğan’ı tepkisiz ve sessizce dinliyor. Enerji yok, elektrik yok.
Seçimin ardından AKP’de ciddi bir Murat Kurum hesaplaşması yaşanır.


 GERÇEK RAKAM AÇIKLANDI, DERSİNİ ALDI

Sevinç’in manipülasyon dolu paylaşımının ardından Atatürk Havalimanı’nda konuşmaya başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeniden Büyük İstanbul Mitingi”ne katılan kişi sayısını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mitinge toplam 650 bin kişinin katıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rakam bildirmesinin ardından CHP’li Şaban Sevinç, seçime katılan kişi sayısıyla ilgili herhangi bir paylaşım yapamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu