Ekonomi

Çin, Açılma Konusunda Kararlı Bir Şekilde Taahhüt Verecek

PEKİN, 26 Ekim (Xinhua) — Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, Çin’in yüksek düzeyde dışa açılmaya kararlılıkla bağlı kalacağını ve açık dünya ekonomisinin inşasını destekleyeceğini söyledi.

Perşembe günkü olağan basın toplantısında, ABD’nin Çin’e karşı yarı iletken ihracat kontrolleri ve Avrupa Birliği’nin Çin’den gelen elektrikli araçlara yönelik anti-sübvansiyon soruşturması hakkındaki bir soruyu yanıtlayan Mao, açıklığın ilerleme getirdiğini, izolasyonun ise yalnızca geride kalmaya hizmet ettiğini kaydetti. .

Çin’in yakın zamanda imalat sektöründe yabancı yatırım erişimine yönelik tüm kısıtlamaları kaldıracağını açıkladığını kaydeden Mao, bunun Çin’in dünyaya açılımını daha da genişletmek için inisiyatif alma kararlılığı hakkında çok şey söylediğini belirtti.

Sözcü, devam eden 134. Çin İthalat ve İhracat Fuarı’nın çok sayıda işletme ve katılımcının ilgisini çektiğini ekledi.

Sözcü, Çin’in önümüzdeki ay Şanghay’da Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nı (CIIE) ve Zhejiang eyaleti Hangzhou’da Küresel Dijital Ticaret Fuarı’nı düzenleyeceğini belirtti.

Mao, bu yılki CIIE’deki İş Standının ölçeğinin ve fuara katılan Fortune 500 şirketlerinin ve çeşitli segmentlerdeki lider şirketlerin sayısının rekor kıracağını söyledi.

Sözcü, “Küresel ekonomik kalkınmanın tarihi bize, korumacılığı seçenlerin kendi tuzağına düşeceğini, bağları koparmayı veya endüstriyel ve tedarik zincirlerini kesmeyi seçenlerin başarılı olamayacağını ve fazla ilerleme kaydedemeyeceğini gösteriyor.” dedi.

inhisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu