Haber

Davutoğlu’nun yardımcısından taciz olayıyla ilgili paylaşım! Tweetini kaldırıp açıklama yapmak zorunda kaldı

Gelecek PartiGenel Başkan Yardımcısı Sema İpek, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı HKG ile 6 yaşında evlendiği iddiaları hakkında tartışmalı bir paylaşım yaptı. olmazsa olmazdır, İsmailağa’da da esastır, Kabataş’ta da esastır.”

GERİ ADIM ATTI

Ancak İpek, gelen tepkilerin ardından geri adım atarak paylaşımı kaldırdı. İpek’in kaldırdığı tweet kısa sürede gündem oldu. Bazı kullanıcılar, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’na “Bu kadını partinizde tutacak mısınız?” diye seslendi. dedi.

AÇIKLAMAK ZORUNDA KALDI

Tepkiler üzerine konu ile ilgili yazılı açıklama yapan İpek, şunları söyledi:

Türkiye uzun zamandır ne kadar zavallı, sorun olunca olan değil; kimin yaşadığını ve onu kimin yaşattığını hesaba katan bir ruha büründü. Bu sığ ve önyargılı ruh hali, duygusal dünyamıza her geçen gün daha fazla hakim oluyor. Ancak sorunlara evrensel unsurlar ve maliyetler ekseninde bakmayı becerebilirsek toplumsal sorunlarımızın birçoğunun ortadan kalkacağına inanan bir insanım. Bu menfur olay gündeme gelir gelmez bu kan donduran tartışmalara ilk tepkiyi veren siyasetçilerden biriyim.

“İLKESEL BİR ÇATIŞMA VE TUTARSIZLIĞA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİM”

Bu iddiaların sonuna kadar araştırılması ve sorumluların kime ve nereye kadar uzanırsa uzansın en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğinden daha önce bahsetmiştim. Tepkilerimi belirtmek için ‘toplumumuzun’ dürtüsüyle sessiz kalması beklenen insanları bu iddiaya soktum. Amacını aşan veya yanlış aktarılan tweet’imde söylemeye çalıştığım şey, açıklamamın başında da belirttiğim gibi ilkesel bir çelişkiye ve tutarsızlığa dikkat çekmekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu