Haber

Eski Bakan Elvan, Mersin-Gaziantep hızlı tren projesinin tamamlandığını açıkladı

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Mersin’den Gaziantep’e uzanan hızlı demiryolu projesinin tamamlanmak üzere olduğu söylentisini verdi.

Gaziantep’te hizmet buluşması programına katılan eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, otobüs şoförleriyle bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, kentte ulaşımın değerine değinerek, “Planlama en zor iş. Şehir büyüyor. Şehirler vücut gibidir. Sağlıklı büyümemiz lazım. İki şeyi akıtmalıyız. Suyun rahat akması lazım.” , ulaşım rahat akmalı. Bunları sağlamak için enerji bizim için çok önemli.” konuştu.

“Gaziantep, Hatay, Adana ve Mersin Türkiye’nin ikinci Marmara Bölgesi olacak”

Programda konuşan eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Gaziantep’in mevcut altyapısının daha da güçleneceğini vurgulayarak, “Şu anda Mersin’den Gaziantep’e hızlı tren projemiz devam ediyor. Alt yapısı bitmek üzere. Üst yapısı da bitmek üzere. .Bundan dolayı çok rahat bir şekilde Mersin limanına ulaşma imkanımız olacak.İkinci ihalesini yapacağımız Amanos Tüneli ile İskenderun Limanına çok kısa sürede ulaşacağız.Gibi bir bölge göreceğiz. Bu asırda Türkiye başta Gaziantep olmak üzere Hatay, Adana ve Mersin, Türkiye’nin ikinci Marmara Bölgesi Milyonlarca kişinin istihdam edildiği ve insanların iş için bu bölgeye akın ettiği bir havza haline gelecek olan AŞ. Bu altyapılarla önümüzdeki dönemde çok daha güçlü bir konuma geleceğiz” dedi.

“Size hizmet etmek bizim için bir onurdur”

Eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep’te yapılan çalışmalara atıfta bulunarak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 20 yıldır Türkiye her alanda gelişmiştir. Türkiye ulaşımda, sağlıkta, eğitimde her alanda gelişmiştir. , adalet ve güvenlik.”

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Hizmet Odası Başkanı İsmet Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin’e desteklerinden dolayı teşekkür etti. – GAZİANTEP

haberkadikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu