Teknoloji

Fabrika ayarlarına sıfırlamak, bu telefonları “tuğlaya” çeviriyor

İnternetteki bazı kullanıcılar fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra Pixel 6, 6 Pro ve 6A telefonlarının kullanılamayacak hale geldiğini bildirdi. Pixel destek forumlarındaki ürün uzmanı programının bir üyesinin yaptığı yoruma göre Google sorunun farkında ve araştırıyor.

Hintli teknoloji kuruluşu Tech-Issues Today tarafından tespit edilen forum başlığındaki kullanıcılar, telefonlarını sıfırlamaya çalıştıktan sonra telefonun açılmadığını ve bir hata mesajı verdiğini belirtiyor. Hata mesajında ise şunlar yazıyor: “Android sistemi yüklenemiyor. Verileriniz bozulmuş olabilir. Bu mesajı almaya devam ederseniz, fabrika verilerine sıfırlama yapmanız ve bu cihazda depolanan tüm kullanıcı verilerini silmeniz gerekebilir.”

Telefon, başarısız olduğu bildirilen fabrika ayarlarına sıfırlamayı tekrar deneme seçeneği sunuyor, ancak silme işlemi sırasında ayrı bir hata, telefonda dosya sistemi parametrelerini ayarlamak için kullanılan bir Unix komut satırı aracına ait olan tune2fs adlı bir dosyanın eksik olduğunu söylüyor.

gelendostajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu