Haber

Gran Turismo, PC’ye gelecek

PlayStation’a özel olarak piyasaya sürülen oyunların yavaş yavaş PC’ye transferi başlamasıyla birlikte bir oyunun daha PC’ye çıkması için çalışmaların yürütüldüğü söylendi. Gran Turismo’nun yaratıcısı Kazunori Yamauchi, Sony’nin yarış serisini PC’ye taşımayı “düşündüğünü” açıkladı.

GRAN TURISMO 7, PC’YE GELECEK

Yabancı basının Kazunori Yamauchi ile yaptığı röportajda God of War, Horizon Zero Dawn ve Death Stranding gibi Sony’nin birinci taraf oyunlarının belirlediği son trendleri takip ederek Gran Turismo 7’yi PC’ye taşımayı düşünüp düşünmediği soruldu.

Gran Turismo 7’nin PC’ye taşınması konusunda açıklamada bulunan Yamauchi, Gran Tursimo 7’nin PC’ye çıkmasını düşündüğünü açıkladı.

“Gran Turismo çok ince ayarlanmış bir oyun” diye ekleyen Yamauchi, “Oyunu mahallî olarak 4K 60 FPS’te çalıştırabilecek çok fazla platform yok, bu yüzden bunu mümkün kılmanın bir yolu platformu daraltmak olacağını söyledi.

Gran Turismo 7, piyasaya sürülmesinden yaklaşık dokuz ay sonra, oyunun 1.26 güncellemesi sonunda oyuncuların garajlarında otomobil satmalarına müsaade verdiği için en çok talep edilen özelliklerinden birini tanıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu