Ekonomi

İki şirket daha borsa yolunda

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Tera Yatırım Menkul Kıymetler AŞ ile Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Güç ve Yatırım AŞ’nin halka arzına onay verdi.

SPK haftalık bültenine göre Kurul, Tera Yatırım’ın 10 lira ve Ahlatcı Doğal Gaz Dağıtım Enerji ve Yatırım’ın 66 liralık halka arz başvurusunu onayladı.

Gedik Yatırım Menkul Değerler’in 177,4 milyon TL, Euro Yatırım Holding AŞ’nin 90 milyon TL ve İdeal Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık A.Ş.’nin tahsisli sermaye artırımı onaylandı.

Creditwest Faktoring’in 210 milyon lira, Volkswagen Doğuş Finansman AŞ’nin 500 milyon lira, 15 milyar liralık Enerjisa Enerji 143 milyon liralık borçlanma aracı ihraç başvurusu, Ak Faktoring’in 143 milyon liralık ve Şekerbank’ın 1,5 milyar liralık borçlanma aracı ihraç başvurusuna izin verildi.

Kurul, TF Varlık Kiralama AŞ’nin 15 milyar TL’lik ve Geliştirme Yatırım Varlık Kiralama AŞ’nin 2 milyar TL’lik ihraç başvurusunu onayladı.

Albaraka Portföy Yönetimi AŞ Boyut Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Geliştirme Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi AŞ Geliştirme ODTÜ Teknokent Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kurulmasına izin verilmesi ve katılma payı ihracına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması talepleri olumlu karşılanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu