Haber

İmamoğlu ve Yavaş özür dileyecek mi?

  •   Haber7-Özel

14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan önde olmasına rağmen, CHP lideri Ekrem İmamoğlu ve ABB lideri Mansur Yavaş ‘in kamuoyu önünde ‘yalan’ kameraların önüne geçerek tepki çekti. Vatandaşlar şimdi iki belediye başkanının ‘yalan söylediği’ için özür dileyip dileyemeyeceğini merak ediyor.

ERDOĞAN ‘GİDİYORUZ’ DEDİĞİNDE ÖNCÜ OLDU

Anka Ajans’ın açıkladığı verilere göre 14 Mayıs seçim gecesi Ekrem İmamoğlurahibe ‘Rotayı takip ediyoruz’açıklama yaptı 20.55’teAyrıca, Mansur Yavaş‘ile ilgili ‘Kılıçdaroğlu önde’söylediği zaman 21.00′ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oyu daha fazla olduğu da ortaya çıktı. İmamoğlu ve Yavaş’ın vatandaşlara kasıtlı böbürlenmesi başta CHP’li vatandaşlar olmak üzere toplumun tüm kesimlerinin tepkisini çekti.


İSİMLERİNE SOYLU İTİRAZI

İmamoğlu ve Yavaş İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bu tavırları üzerine devreye girdi. İmamoğlu ve Yavaş’ın aldatıcı ifadelerine tepki gösteren Bakan Soylu, iki belediye başkanı adına vatandaşlardan özür diledi.

Bakan Soylu, “İki belediye başkanı, akşam saatlerinde kendilerine verilen kağıtlarla açıklama yapma ihtiyacı hissetti. ‘Kazandık’ dediler. Ne dediler bu konuda? İki belediye başkanının yaptığı açıklamalar provokatif ve provokatiftir. yanıltıcı açıklamalar.” AK Parti mi yoksa Cumhurbaşkanımız mı galip gelecek. Bunun için insanları kışkırtmanın ne anlamı var? Dışarı çıkıp özür dilemeliler ama yapmıyorlar. Siyasette söylenenlerin karşılığı yok sanıyorlar ama halk yazıyor. Bu kardeşler özür dilemiyor, onlar adına halktan özür diliyorum.”sözlerini kullandı.

DEĞERLENDİRECEKLER Mİ?

Vatandaşlar, Bakan SoyluSeçim gecesi onlar adına özür diledikten sonra halkın devlete ve demokrasiye olan güvenini kırarak, ‘Oylar çalındı’ Söylemlerini ikna etmek ve seçimlere gölge düşürmek için yaptığı açıklamalara tepki göstererek Türk halkından özür dilemesi gerektiğini belirtiyor. Ancak CHP’li iki belediye başkanı ‘yalanların’üzerinde 93 saatyine de sessiz.

KAYNAK: HABER7

haber-yakakent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu