Haber

İsrail ordusu: Hamas komutanı Biari’yi öldürmek için Cibaliye mülteci kampını vurduk

İsrail ordusu, bugün akşam saatlerinde Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliye Mülteci Kampı’nı 6 ton bombayla vurdu. Gazze Sağlık Bakanlığı, hava saldırısında ilk belirlemelere göre en az 100 kişinin hayatını kaybettiğini, yüzlerce sivilin de yaralandığını bildirdi. Muazzam saldırının ardından açıklama yapan İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, bombardımanı Hamas komutanı İbrahim Biari’yi öldürmek amacıyla gerçekleştirdiklerini belirterek, saldırıyla amacına ulaştıklarını belirtti.

GAZZE’YE YÖNELİK SALDIRILAR 25 GÜNDİR DEVAM EDİYOR

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın 7 Ekim’de Gazze Şeridi’ndeki sivilleri hedef alarak başlattığı Mescid-i Aksa Baskını operasyonuna İsrail, kara operasyonu da başlattı. 25 gündür Gazze’yi bombalayan İsrail, bir kez daha mülteci kampını hedef aldı.

EN AZ 100 KİŞİ HAYATINI KURTARDI

İsrail ordusu Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliye Mülteci Kampını vurdu. Gazze Sağlık Bakanlığı, ilk belirlemelere göre hava saldırısında en az 100 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Saldırıda yüzlerce sivil yaralandı.

“OPERASYONUN AMACI BİARI’YI ÖLDÜRMEKTİ”

Açıklamada saldırının İsrail ordusu tarafından gerçekleştirildiğini doğrulayan Sözcü Daniel Hagari, Cibaliye mülteci kampına yapılan saldırının amacının Hamas komutanı İbrahim Biari’yi öldürmek olduğunu ve amacına ulaştıklarını söyledi.

“24 SAATTE 50 HAMAS MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ”

6 ton bombanın kullanıldığı baskında Cibaliye merkez taburunun komutanı olan ve Gazze’nin kuzeyindeki tüm çatışmaları denetleyen Biari’nin öldürüldüğünü açıklayan Hagari, yürütülen operasyonlarda 50 Hamas militanının öldürüldüğünü kaydetti. 24 saat içinde.

milas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu