Haber

İYİ Parti yerel seçime tek başına giriyor

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, “Bundan sonra bu seçimlere tek başımıza, amasız, amasız giriyoruz. Burada her ilçede kendi meclis üye adaylarımızla, belediye başkan adaylarımızla sandık başına gideceğiz. İzin vermeyeceğiz” dedi. İYİ Partili herhangi biri Cumhuriyet Halk Partisi’ne veya başka bir partiye oy verir.” .

Akburak, kentte il ve ilçe belediye başkan adaylarıyla yaptığı görüşmelerin ardından İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

Akburak burada yaptığı konuşmada, parti olarak 31 Mart 2024 yerel seçimleri için çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Adaylık çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini belirten Akburak, “En iyi belediye başkan adaylarını bulmak için halk arasında yer alan, partimize destek katacak, bizi iyi anlatan, huzur içinde olan bir aday profili için çalışıyoruz. Organizasyonumuzla herkesi kucaklayacağız. Antalya en çok talep aldığımız şehirlerin başında geliyor.” “Partimizin en çok oyu alacağı ve belediye olacağı illerden birinin burası olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“Bu seçimlere yalnız giriyoruz”

2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı adayının Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Akburak, 2023 genel seçimlerinde bu ruhun kaybolduğunu belirtti.

İstedikleri sonucu alamadıklarını vurgulayan Akburak, “Millet bizi iktidara getirme lütfunu göstermedi ama başka bir yere de göndermediler. Bizi yaşattılar. Aklınız başına gelsin” dedi. , kendin gibi özgür ol, İYİ Parti gibi ol, seni iktidara getireceğim.’ Biz bundan dersimizi aldık: “O halde biz bu seçimlere tek başımıza, amasız, amasız giriyoruz. Burada her ilçede kendi meclis üye adaylarımız ve belediye başkan adaylarımızla sandık başına gideceğiz. Hiçbir İYİ Partilinin ne Cumhuriyet Halk Partisi’ne ne de başka bir partiye oy vermesine izin vermeyeceğiz.” dedi.

Yaklaşan seçimlerde Antalya’nın önemli bir şehir olduğunu belirten Akburak, adayları en güçlü olan şehirde seçimi kazanacaklarını söyledi.

Adaylık için çok sayıda başvuru aldıklarını belirten Akburak, “2024 yerel seçimlerinde Antalya bizim kalemiz olacak. Bu seçimde burada iyi ve güçlü adaylarla seçimi kazanacağız. Birçok ilçede adayımız ve iki parlak belediye başkanımız var. Antalya’nın her ilçesinde bu iki belediye başkanımız var.” “Aynı belediye işini yapacağız. Çalmayacağız, çalmayacağız, başkalarına çalmayacağız, hizmet vereceğiz.” söz konusu.

balahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu