Ekonomi

İzmir Fuarı’na Diyarbakır damgası

Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformlarından biri olan Travel Turkey İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi üçüncü gününde renkli görüntülere sahne oldu.

Diyarbakır’ı İzmir’de tanıtan Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın standı bugün de ziyaretçilerden ilgi gördü. Hafta sonu olması nedeniyle diğer günlere göre daha kalabalık olan fuarda ziyaretçilere çiğ köfte ikram edildi. Sanatçılarının seslendirdiği Kürtçe müzik eşliğinde gurbetçiler, ortada halay çekti.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Ercan Tayinlamak, “Diyarbakır’ın dünyaya sunacak çok zenginliği var. Tüm inançları kucaklayan bir tarihi, kültürel mirası, dini değerleri ve hoşgörüsü var. Zenginlikleri bir araya getireceğiz. Mezopotamya’nın dört bir yanından turizm profesyonellerinin üç gün boyunca Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformu olan TTI İzmir Uluslararası Turizm Fuar ve Kongresi’nde tanıtmaya çalıştık ve bu bizi ön plana çıkardı. DTSO olarak bölgemize özgü Coğrafi Tescil belgelerini aldığımız eserlerimizi tanıtarak, tarihi ve kültürel değerlerimizi standımızın ziyaretçilerine anlattık. Kürtçe ezgilerimizi söyledik. Fuara katılan yabancı misafirler, dünyanın ve Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olan insanlığın anavatanını keşfetmek için DTSO olarak kültürel ve tarihi mirasa sahip şehrimizi teşhis ediyor. Bileşenlerimizle her platformda yapmaya devam edeceğiz” dedi. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu