Haber

KAEU Merkez Kütüphanesi inşaatı devam ediyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAUE) Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kütüphane inşaatının yüzde 80’inin tamamlandığını bildirdi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Karakaya ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük ve teknik heyet kütüphane inşaatında incelemelerde bulundu.

Yetkililerden bilgi alınan Karakaya’nın 11 bin 327 metrekarelik kütüphanesi, peyzaj alanı ve otoparkı, etüt odaları, aktivite salonları ile toplam alanı 18 bin 397 metrekare olan üç katlı kütüphanesi bulunuyor. 24 saat ders çalışma ve internet salonu, 100 kişilik salon, sinema ve engelli kullanım salonu, sesli kitap salonu, arşiv ve kütüphanelerin yanı sıra 100 araçlık otopark bulunduğunu belirtti.

İnşaatın sona erdiğini vurgulayan Karakaya, “Kütüphane inşaatımızda yüzde 80’ler seviyesine gelindi. Kampüsümüzde öğrencilere daha konforlu mekanlar sağlamak ve bilgiye daha kolay ulaşmalarını sağlamak için sürekli çalışıyoruz. Donanım ve kaynaklar açısından en son teknolojiler kullanılarak engelli dostu bir anlayışla tasarlanan yeni kütüphane, hem kampüsün hem de şehrin önemli bir eksikliğini giderecektir.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu