Haber

Münevver Karabulut olayında yeni gelişme: Cem Garipoğlu’nun babası başvuruda bulundu

Münevver Karabulut’un 2009 yılında vahşice öldürülmesinin yankıları devam ediyor.

Yıllar sonra bile unutulmayan olay, 17 yaşındaki Münevver Karabulut’u hayatından çıkardı.

Karabulut’un erkek arkadaşı tarafından işlendi.

Testereyle parçalara ayrılarak bavula konan genç kızın cansız bedeni daha sonra çöp konteynırının yanında bulundu.

Cinayet zanlısı Cem Garipoğlu, cinayetin ardından bir süre kaçsa da sonunda teslim oldu ve Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

Ölmediği iddiası yıllardır gündemde.

18 Kasım 2011’de 24 yıl hapis cezasına çarptırılan Cem Garipoğlu, Silivri 5 Nolu Cezaevi’ndeki 3 kişilik koğuşta tek başına kalmaya başladı ancak 10 Ekim sabahı gardiyanlar sayıma geldiğinde karşılaştı. Ölü ceset.

Cem Garipoğlu’nun başına torba geçirip çamaşır ipini kullanarak intihar ettiği resmi olarak kayıtlara geçti.

Ancak Cem Garipoğlu’nun intiharından sonra başladı. ‘Kaçırıldı mı?’Tartışmalar aralıksız sürüyordu.

Önceki başvurudan sonuç yok

Türkiye’yi sarsan Münevver Karabulut cinayetinde baba Süreyya Karabulut, 9 yıl önce cezaevinde intihar eden kızının katili Cem Garipoğlu’nun mezarının açılmasını istedi ancak yargı bu talebi reddetti.

Önce Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na, ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne, ardından da Adalet Bakanlığı’na yapılan kanun yararının bozulması yönündeki başvurular reddedildi.

Bu kararla ‘Kabir’in Fethi’ süreci gerçekleşmedi.

Saldırı bu kez Garipoğlu ailesinden geldi: Mezar açılsın

Yaşananların ardından konuyla ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı.

Baba Garipoğlu, avukatı aracılığıyla Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan oğlunun mezarında “Feth-i Kabir” DNA eşleştirmesi yapılmasını talep etti.

Dilekçede, Mehmet Nida Garipoğlu’nun oğlunun işlediği cinayetin üzerinden 10 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen konunun aralıklarla ama sürekli olarak gündeme getirildiği belirtildi.

Dilekçede, Münevver Karabulut’un babasının mezarının açılması talebinin reddedilmesi üzerine ailenin toplum tarafından linç edildiği ileri sürüldü. “Geçmişte yapılan otopsi raporuyla da doğrulanan, ancak toplumun belli bir kesiminde yankı bulan ve tüm bu tarafları zan altında bırakan, ilgili kurumlara olan güveni zedeleyen gerçek dışı iddianın araştırılması amacıyla (Savcılık) , Adli Teşkilat, Cezaevi Yönetimi ve Adli Tıp Kurumu), “Oğlunun mezarının açılmasına razı olacak, hatta talep edecek. Böylece gerçeğin bir kez daha ortaya çıkmasını isteyecek kadar acı ve ıstırap duydu.”ifadelere yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu