Yaşam

Murat Yetkin kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Murat Yetkin’in Kariyeri ve Kitapları

Gazeteci Murat Uzman, son günlerde üzerine araştırmaların arttığı bir isim haline geldi. Murat Yetkin’in kariyeri ve meslek hayatı merak edildi. Kitapları da bulunan Murat Yetkin ile ilgili araştırmalar son dönemde arttı. BBC, Turkish Daily News ve NTV gibi mecralarda yer alan Murat Yetkin’in hayatı araştırılıyor. Peki Murat Uzman kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

Detaylar burada…

Murat Uzman kimdir?

Murat Uzman, 29 Aralık 1959’da Gaziantep’te doğdu. Uzman bir gazeteci ve yazardır. Lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden almıştır. Ehil Melsek, meslek hayatına 1981 yılında gazeteci olarak başlamıştır. Bugün halen mesleğini sürdürmektedir. Birçok kitabı da bulunan Uzman, televizyon programlarına konuk oluyor ve yaptığı açıklamalarla ön plana çıkıyor.

Murat Yetkin’in Kariyeri

Murat Yetkin gazeteciliğe 1981 yılında Arayiş dergisinde başladı. BBC World Service, Turkish Daily News, Deutsche Welle, AFP, Kanal D, NTV ve Sabah’ta muhabir ve haber müdürü olarak çalıştı. 2001 yılında Radikal Gazetesi’nde Ankara temsilcisi olarak göreve başladı ve 2016 yılına kadar bu görevi yürüttü. Murat Ehil, 2011 yılında Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başladı. 2018.

Murat Yetkin’in Hayatı

Murat Yetkin, Hürriyet Daily News’ten ayrıldıktan sonra bireysel olarak gazeteciliğine devam etti. Kendi blogunda ve YouTube kanalında gazetecilik yapmaya devam ediyor. Bugün Fox TV’de Orta Sayfa programını Doğan Şentürk, Çiğdem Toker, Nevşin Mengü ve Deniz Zeyrek ile yapıyor. Orta Sayfa programı her Cuma 23:30’da FOX TV ekranlarında izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

Murat Yetkin’in eserleri

Murat Yetkin 1981 yılından beri çok etkin bir şekilde çalışmaktadır. Yetkin’in toplam 8 kitabı bulunmaktadır. Bunlar:

  • Ateş Hattında Aktif Politika

  • Karar: Irak Krizinin Gerçek Hikayesi

  • Avrupa Birliği Bekleme Salonunda Türkiye

  • Kürt Tuzağı: Şam’dan İmralı’ya Öcalan

  • Meraklılar için Entrikalar Kitabı

  • Meraklılar için Casuslar Kitabı

  • Meraklılar İçin Darbeler Kitabı

  • iyi günler sayın başkan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu