Ekonomi

Online dil okulu Türkiye’de velilerin okul dışı eğitim tercihlerini açıkladı

2023-2024 öğretim yılının ilk okul zilinin çalmasına yaklaşık bir ay kala, birçok ebeveyn çocuklarını geleceğe daha iyi hazırlamak için ders dışı etkinliklere yöneliyor. 4-12 yaş arası çocuklara İngilizce dersi veren online dil okulu Novakid, Türkiye’deki ebeveynlerin çocuklarının eğitimi için tercih ettikleri yöntemleri, kurs seçeneklerini ve masraflarını inceledi.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk dersinin zilinin çalmasına neredeyse bir ay kala birçok ebeveyn, çocuklarını geleceğe daha iyi hazırlamak için ders dışı etkinliklere yöneliyor. Ebeveynler, okul müfredatı dışındaki etkinliklerle çocuklarının gelecekteki kariyerlerinde ve yaşamlarında onlara yardımcı olacak beceriler geliştirmelerini sağlar. 4-12 yaş arası çocuklara İngilizce dersi veren online dil okulu Novakid, Türkiye’de ebeveynlerin çocuklarının eğitimleri, ders seçimleri ve harcamaları için tercih ettikleri sistemleri inceledi. Katılımcıların %55,3’ü çocuklarını okul dışı bir etkinliğe kaydettirirken herhangi bir maddi sıkıntı veya kısıtlama ile karşılaşmadıklarını belirtirken, %38,1’i bu etkinliklerden memnun kaldığını belirtmiştir.

Ebeveynler çoğunlukla çevrimiçi İngilizce kurslarını tercih ediyor

Novakid tarafından 4-12 yaş arası çocukları olan 600’den fazla ebeveynin katılımıyla gerçekleştirilen ankete göre, Türkiye’deki ailelerin çocuklarını en çok yabancı dil kurslarına kaydettirdiği görülüyor. Ebeveynlerin %53’ü sporu, %32,9’u ise müzik kurslarını seçmektedir. Araştırmaya göre 2022 yılında katılımcıların %42’si ücretli eğitim uygulamalarını kullanırken %37,3’ü ücretsiz programları tercih ediyor.

İngilizcenin küresel bir dil haline gelmesiyle birlikte, ebeveynler çocuklarının geleceğine yatırım yapmak için bu kurslara yöneliyor. Novakid’in araştırmasına göre Türkiye’de velilerin %59,1’i okul dışı bir eğitim etkinliği olarak İngilizce kurslarına ilgi gösteriyor. Çocuğu yüz yüze İngilizce okuluna giden ailelerin %31,5’i bunun için aylık ortalama 2 bin TL’den az para ayırıyor. Online İngilizce kurslarını tercih eden velilerin çoğunlukla daha az harcama yaptıkları görülmektedir. Bu ebeveynlerin %39,9’u toplam harcamalarının 2 bin TL’den az olduğunu söylüyor.

“Online kurslar hem ekonomik hem de konforlu”

Online İngilizce kurslarının yüz yüze kurslara göre hem daha ekonomik hem de daha konforlu olduğunu belirten Novakid CEO’su Max Azarov, “Teknoloji gelişip yaygınlaştıkça online kurslara olan talep de artıyor. Çünkü online kurslarda çocuklar evde rahatça öğrenirken aynı zamanda müfredatı kendilerine göre şekillendirebiliyorlar. Yaptığımız ankette velilerin artık bu yöntemi özellikle İngilizce okulunu tercih ettiğini görüyoruz. Ayrıca 2 bin 700’ü aşkın deneyimli ve nitelikli öğretmen kadromuzla interaktif platformumuzda İngilizce dersleri de veriyoruz.”
“İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) eğitim programımızla, oyunlaştırma ve sanal gerçeklik teknolojilerini kullanarak dünyanın dört bir yanındaki çocukların İngilizceyi eğlenceli bir şekilde öğrenmelerine yardımcı oluyoruz. Öğrencilerimizin kişisel ilgi alanlarını ve yaşlarını göz önünde bulundurarak 1.500’den fazla metrik, A/B testi ve bilgilendirme gibi bileşenlerle oluşturduğumuz eğitim programını başarıyla tamamlamalarını sağlıyoruz.

sariyahsi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu