Haber

Özçelik-İş’ten

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, ülke genelinde örgütlü oldukları metal iş kolundaki tüm iş yerlerine davet göndererek, istihdam edilmek üzere yeni işçi alımında önceliğin zarar gören vatandaşlara verilmesini istedi işyerleri içinde.

Bahse ilişkin değerlendirmede bulunan Değirmenci, “Depremde binlerce insanımızı kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz. Bugün geldiğimiz süreçte tüm acılarımıza rağmen geride kalan insanlarımıza sahip çıkan çalışmaları, yardımları ve projeleri hayata geçirmenin gayreti içindeyiz. Şu anda başta Kahramanmaraş ve Hatay olmak üzere bu bölgelerden on binlerce insanımız geçici veya kalıcı olarak Türkiye’nin her yerine gitti. Yeni bir hayat ve başlangıç ​​umuduyla önceki hayatlarını geride bırakarak bir yola koyulurlar. Onların yolculuğunda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu doğrultuda Türkiye’nin birçok bölgesindeki 45 bin üyemize iş imkanı olan iş yeri patronlarına çağrıda bulunarak, işe alımlarda depremden etkilenen vatandaşlarımıza öncelik verme konusunda duyarlı olmalarını istedik. Bu davetimizin patronlar tarafından olumlu karşılandığına ve buna göre hareket edeceklerine yürekten inanıyorum.”

“ÇALIŞMA HAYATINDA DEPREM MAĞDURLARI İÇİN SEFERBERLİK BAŞLASIN”
Bu süreçte yaraların sarılması için herkesin sorumluluk alması gerektiğine işaret eden Değirmenci, “Bu çağrıyı kendi işkolumuzdaki işverenlere yapmış olsak da aynı beklenti diğer tüm iş alanları için de geçerli. . Binlerce depremzedenin gittikleri illerde iş aradığını biliyoruz. Bu konuda bize büyük bir talep var. Bu nedenle depremzedeler için emekleriyle kazanarak kendileri ve aileleri için yeniden bir hayata başlamak için çalışma hayatında seferberlik istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu