Haber

Putin: Kuzey Kore ile askeri ve teknik işbirliğinde kısıtlamalar var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Kore ile askeri ve teknik işbirliğine ilişkin mevcut kısıtlamalara uyduklarını ancak müzakere edip değerlendirebilecekleri şeylerin de olduğunu söyledi.

Putin, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile görüşmesine ilişkin Rossiya-1 devlet kanalına açıklama yaptı.

Rusya ile Kuzey Kore arasındaki askeri ve teknik iş birliğine değinen Putin, “Bazı kısıtlamalar var. Rusya tüm bu kısıtlamalara uyuyor. Ama elbette konuşabileceğimiz, müzakere edebileceğimiz, düşünebileceğimiz şeyler var. Burada perspektifler var. fazla.” İfadelerini kullandı.

Rusya’nın kendi kendine yeten bir ülke olduğuna işaret eden Putin, “Ancak dikkat ettiğimiz ve mevcut kurallar çerçevesinde müzakere ettiğimiz fırsatlar da var.” söz konusu.

Kim’le yapılan müzakereleri “verimli” olarak nitelendiren Putin, bölgedeki durum ve ikili ilişkilere ilişkin görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Rusya’nın tarım alanında sunabileceği çok şey olduğunun altını çizen Putin, aralarında Çin’e giden yol, demiryolu ve limandan oluşan “lojistik üçgen” projesinin de bulunduğu ortak projelerin hayata geçirilmesini görüştüklerini ifade etti.

Putin, Kim’in Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı askeri birlik ve Vladivostok’taki bir üniversiteyi ziyaret edeceği bilgisini paylaştı.

sulogluhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu