Haber

Rusya Federasyonu Donanması Doğu ve Batı Denizlerinde Tatbikatlara Başladı

Rusya Federasyonu Donanması, doğuda Japonya Denizi (Doğu Denizi) ve Okhotsk Denizi ile batıda Baltık Denizi’nde tatbikatlar başlattı. Doğudaki tatbikat 20 Haziran’da, batıdaki tatbikat ise 15 Haziran’da sona erecek.

Rusya Savunma Bakanlığı, Rusya Federasyonu Deniz Kuvvetlerinin 3 bölgede daha tatbikatlara başladığını duyurdu. Japonya Denizi (Doğu Denizi) ve Okhotsk Denizi’ndeki tatbikatın 5-20 Haziran ortasında, Baltık Denizi’ndeki tatbikatın ise 5-15 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacağını duyurdu.

TALMATA 10 BİN PERSONEL KATILDI Bakanlık, Baltık Denizi’nde yapılacak tatbikata yaklaşık 40 savaş gemisi, bot ve destek gemisi, 3 bin 500 askeri işçi, 25 uçak ve helikopterin katılacağını duyurdu. Açıklamada, “2023 eğitim planına uygun olarak Baltık Filosu Komutan Yardımcısı Oramiral Vladimir Vorobyov liderliğindeki Baltık Filosu grupları ile Baltık Denizi’nde ve Kaliningrad Bölgesi’ndeki muharebe eğitim alanlarında tatbikatlara başlandı.” denildi.

Japonya Denizi (Doğu Denizi) ve Okhotsk Denizi’nde gerçekleştirilecek tatbikata 11 binden fazla askeri personelin katılacağı belirtiliyor. Tatbikata ayrıca 60’tan fazla savaş ve ikmal gemisi ile 35 uçak katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu