Teknoloji

Sony’nin beklenen amiral gemisi telefonu Xperia 1 VI’dan yeni sızıntı

Sony’nin geçtiğimiz Eylül ayında Samsung Galaxy S24 serisini tanıtmasından yaklaşık bir ay sonra Xperia 1 VI’yı tanıtacağını söyledi Bazı spekülasyonlar vardı. Şimdi ise Sony’den sızdırıldığı iddia edilen bazı tanıtım materyalleri, amiral gemisi akıllı telefonun yakın zamanda piyasaya sürüleceğine dair güçlü sinyaller veriyor.

Insider Sony’nin X platformunda paylaştığı görsellere göre, Xperia 1VI Üç arka kameraya sahip olacak. Her üç kamera da Xperia 1 V’nin ana lensinde bulunan aynı 48 megapiksel Exmor T mobil görüntü sensörünü kullanacak. Bu teknoloji, kameralar için gelişmiş ışık alımı ve azaltılmış gürültü vaat ediyor. Bu kamera iyileştirmesi, Sony Xperia 1 VI’daki üç sensörün tamamına dahil edilecek.

Insider Sony ayrıca bir sonraki gönderisinde her kameranın özelliklerini ayrıntılı olarak açıkladı. Ana kamera, daha hızlı ve daha hassas odaklama için f/1,4 diyafram açıklığı, 2x optik yakınlaştırma ve çift PD AF ile donatılacak. Özellikler arasında OIS ve elektronik görüntü sabitleme (EIS) yer alacak.

Geniş sahneleri yakalamak için ultra geniş açılı kamera 14-18mm odak uzaklığı İşlemci üzerinde otomatik odaklama özelliği bulunacak. Bu ortadaki telefoto lens. 6x yakınlaştırma sunacak ve sızıntılara göre 48MP sensörüyle daha detaylı fotoğraflar çekebilecek. Bununla birlikte, yerel optik yakınlaştırma yalnızca 3x’e ulaşacağından, 6x yakınlaştırma büyük olasılıkla sensör kırpma yoluyla elde edilecektir.

Üçüncü sensör, ultra geniş kamera için kullanılan sensörle aynı boyuttadır. 3x optik yakınlaştırmave 6x sensörlü kırpma yakınlaştırma özelliğine sahip bir telefoto sensörü olacak.

Xperia 1 VI hakkında şimdilik bildiklerimiz bu kadar. X gönderisinde diğer kullanıcılardan cihazın özellikleri, çıkış tarihi ve diğer amiral gemisi telefonlar gibi yapay zeka destekli özel özelliklere sahip olup olmayacağı hakkında daha fazla bilgi isteyen birçok yorum yer alıyor. Insider Sony birden fazla kişiye yanıt verdi ve şu anda tüm bilgilerin bu olduğunu belirtti. Ama telefonun 26 Şubat’taMuhtemelen Barselona’daki MWC 2024’te tanıtılacak.

adalarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu