Haber

TBB Başkanı ve Yönetim Kurulu Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Ramiz Erinç Sağkan ve yönetim kurulu üyeleri, TBB’nin 54. kuruluş yılı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Sağkan ve TBB Yönetim, Disiplin, Denetleme Kurulu üyeleri, Ankara Barosu Başkanı Mustafa Köroğlu ve avukatlar Aslanlı Yolu boyunca yürüyerek Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktılar ve saygı duruşunda bulundular.

Sağkan daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ndeki Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Yüce Atatürk, Türkiye’nin dört bir yanında adalet için mücadele eden 175.000 avukatın temsilcisi, barolarımızın çatı kuruluşu olan Türkiye Barolar Birliği’nin 54. kuruluş yıldönümünde heyet üyelerimizin ve meslektaşlarımızın huzurundayız. Çok iyi biliyoruz ki; insan haklarına dayalı demokratik ve laik hukuk sistemi, muhteşem bir hukuk devriminin sonucu olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temelidir ve bunu manevi huzurunda bir kez daha kayıt altına alıyoruz.

Cumhuriyetimizin temel unsurlarını ilelebet yaşatmak, adalet arayan her bir vatandaşımızın yanında olmak, adil yargılanmanın güvencesi olan mesleğimize ve meslektaşlarımıza sahip çıkmak görev değil, yükümlülüktür. Büyüyen özlem, sevgi, şükran ve saygılarımızla.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu