Haber

Zelenskiy, Donetsk bölgesindeki çatışmalara ilişkin “Orası tam bir cehennem” dedi

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy, Rusya’ya karşı savaşın devam ettiği Donetsk’teki çatışmalara ait, “Orası tam bir cehennem” değerlendirmesinde bulundu.

Zelenskiy, Telegram kanalından paylaştığı imajlı bildiride, Rusya-Ukrayna Savaşı ile ilgili son gelişmeleri kıymetlendirdi.

Ukrayna birliklerinin, Rus güçlerinin çekildiği Herson kentine girdiğini, halkın askerleri büyük sevinçle karşıladığını belirten Zelenskiy, “Bugün hep birlikte bir sevinci yaşıyoruz. Herson’daki insanlarımızın Ukraynalı savunucularla karşılaşması görüntülerini henüz izlememiş bir kişi bile kaldı mı bilmiyorum.” dedi.

Zelenskiy, “Bu akşam itibarıyla savunma güçleri Herson bölgesinin 60’tan fazla yerleşim yerinde kontrol sağladı. Polis güvenlik tedbirlerine başladı.” sözlerini kullandı.

Rus güçlerin çekilmesinden sonra bölgede çok fazla patlamamış mayın, mermi ve öbür mühimmatın kaldığına dikkati çeken Zelenskiy, uzmanlar tarafından mayın temizleme çalışmalarının başlatıldığını bildirdi.

Ülkesinde savaşın devam ettiği cephe çizgilerinden Donetsk bölgesinde en sıcak çatışmaların sürdüğünü lisana getiren Zelenskiy, “Orası tam bir cehennem. Orada her gün son derece ağır çatışmalar oluyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu