Haber

1 milyon 700 bin kişinin katıldığı Büyük İstanbul Rallisi’nde konuşan Erdoğan, “Burada kucaklaşmamız tesadüf değil.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından dün Atatürk Havalimanı Millet Bahçesinde düzenlenen “Büyük İstanbul Buluşması”na katıldı. Mitinge MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Aksakal da katıldı.

1 MİLYON 700 BİN KİŞİ KATILDI

Programda uzun bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde düzenlenen AK Parti Büyük İstanbul Mitingi’ne 1 milyon 700 bin kişinin katıldığını duyurdu.

“Burada olmamız tesadüf değil”

Mitingin yankıları devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından düne ilişkin bir paylaşım yaptı. Dikkat çekici mesajlar veren Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “14 Mayıs’a giderken Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde en büyük kucaklaşmamız tesadüf olmadı. Dün İstanbul bir başka güzeldi, bir başka muhteşemdi. 1,7 milyon hemşehrimiz, ‘TÜRKİYE BİZE EMANET’ dedik. Sözümüzü tazeledik, sevgimizi tazeledik, sevgimizi pekiştirdik, dostluk ve dayanışmamızı pekiştirdik. Atatürk Havalimanı, ülkemizin havacılıktaki teknolojik atılımının geçen yüzyılın başında başladığı ve şimdi kök salmadığı tek parti CHP’dir.”

“TEKNOFEST GENÇLER HEDEF”

Atatürk Havalimanı merhum Vecihi Hürkuş’un hayallerinin toprağa gömüldüğü yerdi. Şimdi Vecihi Bey’e yapılanın aynısının bizim savunma sanayi firmalarımıza yapıldığını görüyoruz. Aynı sinsi yöntemlerle dünyanın bir numaralı Havacılık ve Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST’in de büyüyüp serpilmesinden önce kesilmesi istenmektedir. Her zamanki orijinal; TEKNOFEST okuyan, araştıran, sorgulayan, bilim ve teknolojiye merak duyan, vatanını ve milletini seven gençler hedeflenmektedir.

“ONLARIN KABUSLARINI HİÇBİR ZAMAN BİTMEYECEĞİZ”

Atatürk Havalimanı’nın bir diğer özelliği de tankların ortasından birileri kaçarken İstanbullularla birlikte 15 Temmuz destanını yazdığımız yer olmasıdır. Milli iradenin yükselişi olan 15 Temmuz ayaklanmasından rahatsız olanlar, her geçişlerinde aynı yenilgiyi ve hüsranı yaşıyorlar. İnşallah onların kabuslarını hiç bitirmeyiz.

“TÜM ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM”

Yola sadece milletimizle çıktığımız gibi bugün de yarın da aziz milletimizin yoldaşı olmaya devam edeceğiz. Dün meydanı sevgileri, coşkuları, nezaketleri, azimleri ve yönetimleriyle dolduran, giremeyen ve dönmek zorunda kalan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu