Haber

Erzurum Valisi kimdir? Erzurum Valisi hangi partidendir? Erzurum Valisi Okay Memiş kimdir, hangi partidendir?

Erzurum Valisi Okay Memiş kimdir, hangi partidendir? sorusu gündemdeydi. Son günlerde sıkça aranan soruların ortasında yer alan Erzurum Valisi kimdir? Erzurum Valisi hangi partidendir? Erzurum Valisi Okay Memiş kimdir, hangi partidendir? Sorularınızın cevapları haberimizde. Detaylar burada.

ERZURUM VALİSİ KİMDİR?

ErzurumValisi Okay Memiş’tir.

ERZURUM VALİSİ OKAY MEMİŞ KİMDİR?

Okay MEMİŞ, 1970 yılında Giresun’un Piraziz ilçesinde doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında Ordu Valiliği’nde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde 2002-2013 yılları arasında Sarıyahşi/Aksaray, Genç/Bingöl, Orta/Çankırı Valiliklerinin ardından; Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Kısa bir süre İçişleri Bakanlığı’nda Hukuk Müşaviri olarak çalıştıktan sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Başdanışmanı olarak görev yaptı. 2016-2018 yılları arasında Gümüşhane Valisi olarak görev yaptı. 27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Erzurum Valisi olarak atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Vali Okay MEMİŞ, Sibel Hanım ile evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu