Haber

Akaryakıtta bir indirim daha! Motorinin litresi 19 liraya düştü.

Petrol fiyatlarındaki ve dolar kurundaki değişimlere bağlı olarak akaryakıt fiyatlarındaki oynaklık devam ediyor. Bayramın ilk gününde akaryakıtta çifte indirim yapılırken, akaryakıtın litresi 1 lira 21 kuruş, motorine 91 kuruş düştü. Bu gece yarısından itibaren akaryakıtta bir indirim daha var. Motorinin litresi 47 kuruşa düştü.

MOTORUN LİTRESİ KAÇ LİRA OLDU?

İndirimin ardından motorinin litresi İstanbul’da 19 liradan 76 kuruşa, Ankara’da 20 liradan 12 kuruşa, İzmir’de 20 liradan 20 kuruşa düştü.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Türkiye’de akaryakıt ve motorin fiyatları hesaplanırken; Gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK paylarının eklenmesi ile KDV hariç Rafineri satış fiyatı bulunmaktadır. Gümrüksüz Rafineri Fiyatı hesaplanırken, Akdeniz-İtalyan piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz eser fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek belirli bir fiyat değişim farkı ile gümrüksüz rafineri tavan satış fiyatı elde edilir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliğini açıklayan tek sendika olan EPGİS ile ilgili hata açıklaması yapmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava süreci sonuçlanana kadar vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu