Haber

Çin’de Altı Büyük Ticari Banka Emlak Piyasasını Canlandırmak İçin Anlaşma İmzaladı

BEİJİNG, 25 Kasım (Xinhua) — Çin’de devlete ilişkin altı büyük ticari banka, emlak piyasasının istikrarlı ve sağlıklı gelişimini kolaylaştırmak hedefiyle yüksek niteliklere sahip gayrimenkul şirketleriyle muahedeler imzaladı.

Altı banka, başta gayrimenkul geliştirme, tüketicilere ipotek senedi, birleşme ve satın alma süreçleri, tedarik zinciri finansmanı ve tahvil yatırımları olmak üzere toplam fiyatı 1 trilyon yuanı (yaklaşık 140,2 milyar ABD doları) aşan finansman dayanağı sağlayacaklarını duyurdu.

Çin gayrimenkul piyasasını canlandırmak için dayanak sağlayacak devlete ilişkin altı ticari banka ortasında; Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Çin Tarım Bankası, Bank of China, Çin İnşaat Bankası, Bağlantı Bankası ve Çin Posta Tasarruf Bankası bulunuyor.

Çin Merkez Bankası ve Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Kurulu Çarşamba günü bir kılavuz yayınlayarak ticari bankaları ihtiyatlı ve nizamlı bir biçimde gayrimenkul projelerinin satın alınmasına yönelik kredi verme ve bu kredileri yönetmeye teşvik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu