Haber

Hindistan’da binlerce çiftçi tarım araçlarıyla başkent Delhi’ye girmeye başladı

Avrupa’nın ardından Hindistan’daki çiftçiler de geniş çaplı protestolara başladı.

Hindistan’da çiftçiler asgari destek fiyatları talebiyle Delhi’ye doğru geniş çaplı bir protesto yürüyüşü başlattı. Binlerce çiftçi, traktörler ve diğer tarım araçlarıyla başkent Delhi’ye doğru hareket etmeye başladı. Polis ekipleri çiftçilere baskı yaparak bazılarını gözaltına aldı ve Delhi’ye giden tüm yolları kapattı. Çiftçilerin araçlarında altı aylık gıda, malzeme ve lojistik ekipmanlarının bulunduğu belirtildi. Çiftçi birlikleri ve Kisan Mazdoor Sangharsh Komitesinin çekirdek komitesi, destek almak için diğer eyaletlerdeki çiftçileri ziyaret etti.

Asgari destek fiyatı (MDF) talebiyle Delhi’ye doğru yola çıkan binlerce çiftçi, traktörler ve diğer tarım araçlarıyla birlikte başkent Delhi’ye doğru ilerlemeye başladı. Çiftçilere sert müdahalede bulunan polis ekipleri, bazı çiftçileri gözaltına alırken, başkent Delhi’ye giden tüm yolları barikat ve tuzaklarla kapattı.

Bazı istihbarat raporlarına göre çiftçilerin araçlarında altı aylık gıda, malzeme ve lojistik malzemeleri bulunuyor.

Raporlar ayrıca Delhi’nin uzak ve erişilemez sınırlarının çiftçiler için potansiyel giriş noktaları olabileceğini de gösteriyor. Çiftçi sendikalarının planına göre Delhi’ye ana giriş noktaları Shambhu Sınırı (Ambala), Khanori (Jind) ve Dabwali (Sirsa) olarak belirlendi. Çiftçi başkanları ve Kisan Mazdoor Sangharsh Komitesinin (KMSC) çekirdek komitesi, takviye istemek için Kerala, Uttar Pradesh, Bihar, Chhattisgarh, Maharashtra, Uttarakhand ve Tamil Nadu’daki çiftçileri ziyaret etti.

Bu arada Delhi’nin Noida ve Ghaziabad güvenlik önlemleri de en üst seviyeye çıkarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu