Haber

Muğla Valisi Tavlı, Menteşe’deki depremzedeleri ziyaret etti

Muğla Valisi Orhan Tavlı, deprem bölgesinden tahliye edilen ve Menteşe’deki öğrenci yurdunda ağırlanan hayatta kalanlarla bir araya geldi.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Tavlı, Turgutreis Öğrenci Yurdu’na yerleştirilen depremzedelerin taleplerini dinledi.

Aziz milletin ulu yüreğiyle, dayanışma ruhuyla, devletin bütün imkanlarıyla tavlanmış, yaralar sarılacak, güçlü günler geride bırakılacaktır.

Yetkinlik ve dayanışmaya her zaman odaklanılması gerektiğini belirten Tavlı, “Bu zorlu süreçte ihtiyaçları hızla karşılamaya ve yaraları sarmaya çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarla vurguladığı gibi bugün birlik beraberlik günüdür. , birlik ve beraberlik günü, el ele tutuşup birlikte dimdik ayakta durma günüdür.Rabbim huzur ve dirliğimize, devletimize ve milletimize zarar vermesin.” söz konusu.

Tavlı, Muğla’da deprem bölgesinden tahliye edilen 39 bin misafiri ağırladıklarını bildirdi.

Turgut Reis Öğrenci Yurdu’nda 7 gün 24 saat sağlık hizmeti verildiğini kaydeden Tavlı, psikososyal temel, iş ve meslek danışmanları ile sosyal marketin vatandaşların hizmetinde olduğunu vurguladı.

Geldikleri ilk günden itibaren ilgi ve alakanın hiç eksik olmadığını, ihtiyaçlarının hızla giderildiğini ve çok düzgün bir şekilde ağırlandıklarını belirten depremzedeler, Vali Tavlı’ya teşekkür etti.

Menteşe Kaymakamı Mehmet Eriş’ten Tavlı, Gençlik ve Sporİl Müdürü Musa Kazım Açıkbaş’a İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay eşlik etti.

dinarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat
dragos evden eve nakliyat
kadıköy eşya depolama
Başa dön tuşu